Yatay Sondaj

Yatay Sondaj

İhtiyacı tanımlanmış altyapı çalışmalarında, yaşam alanlarına zarar vermeden zemin altından yatay geçişi sağlayan bir metoddur. Bu metod içme suyu, kullanım suyu, atık su, kanalizasyon, doğalgaz, elektrik gibi taşıma ve iletim gerektiren altyapı sistemlerinde kullanılan yöntemdir.

Metodun gerçekleştirilmesi; Geçiş alanı, kırıcılar vasıtasıyla hazırlandıktan sonra indirici-itici mekanizmalar yardımıyla altyapının niteliğine göre hazırlanmış beton veya çelik borular kullanım alanlarına yerleştirirler. Üretimimiz dâhilinde 1000 mm’den 3000 mm’ye çelik ve beton boru imal edilmektedir.

Firmamız kurulduğundan beri deneyimli kadrosu ile birçok yatay sondaj işini başarı ile tamamlamıştır. Metodta kullanılan bütün ana ve yardımcı sistemler kendi imalatımız olup istenilen çapa göre kendi firmamız bünyesinde kalibrasyonları yapılıp çalışmaya hazır hale getirilmektedir.

Yatay sondaj yaparken kullandığımız yöntemler:

  • Çelik Boru İtme
  • Beton Boru itme
  • Kılavuz Çelik Boru İçine Beton Boru Sürülmesi

Bu yöntemler çalışma arazisinin jeolojik yapısı, sondajın uzunluğu ve müsterinin isteği doğrultusunda değişmektedir. Firmamız bu itme yöntemlerinin hepsinde, deneyimli kadrosu ile sonuca hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşmaktadır.